גיל בוהדאנה וחגית רוזמרין, מוזיקאים וזוג נשוי הקימו את מרכז חליל בגליל ביסעור לאחר סיורים רבים בעולם ואיסוף חלילים וכלי נגינה מתרבויות שונות.

חגית רוזמרין

חלילנית, מלחינה ומוסיקאית מקורית ייחודית בנוף הישראלי.

למדה חליל צד אצל פרץ ירון (חלילן התזמורת הפילהרמונית) ואצל מרי ברטו בביה"ס הגבוה למוסיקה Manness College of Music בניו יורק. במקביל למדה ג'אז ואילתור עם גארי דייל. כמו כן השתלמה אצל החלילנים רוברט דיק (ארה"ב), ויליאם בנט (אנגליה) וויל אופרמנס (הולנד).

 

הנגינה וההלחנה של חגית מושפעים מן המוסיקה הקלאסית, הג'אז ובעיקר ממוסיקת עולם בה התנסתה במשך שנים בסגנונות שונים של המוסיקה העממית.

 

 

ניגנה מספר שנים בלהקת הפלמנקו של באלדי אולייר, הייתה החלילנית של הלהקה האירית והקלטית "קטיפה שחורה", ניגנה בלהקת ג`אבליו של הזמרת הכורדית אילנה אליה ובהצגה המוסיקלית לילדים "החלילן מהמלין". כמן כן הופיעה והקליטה עם הרכבי ג`אז וסלסה בניו יורק ושם גם הופיעה בביצועי בכורה של יצירות בנות זמננו לחליל במסגרת ""Experimental Intermedia

 

חגית השתתפה הן כחלילנית מבצעת והן כמלחינה בהפקות מחול שונות על במות המחול בניו יורק בישראל, הופיעה עם להקת מחול הפלמנקו הישראלית "קומפאס" והלחינה מוסיקה לכוריאוגרפיה של ורה גולדמן עבור הרקדנית האוסטרית מרטינה הגר בשנת 2006. הקליטה מוסיקה לסרטים והשתתפה בהקלטות של אומנים אחרים כמו: סמיר ג`ובראן, באלדי אולייר, להקת קטיפה שחורה ועוד. באביב 2006 השיקה את אלבום הסולו ביחד עם גיל בוהדאנה "חלילים מסביב לעולם" ולאחרונה יצא אלבומם השני “The Wise Tree”.

כיום מופיעה חגית עם הטריו שלה במופע "על כנפי הרוח" , מופע המציג את מגוון סגנונות הנגינה בחליל, עם גיל בוהדאנה במופע "חלילים מסביב לעולם" , במופע יחיד לילדים "סיפורו המופלא של החליל" חברה בהרכבים נוספים של מוסיקת עולם: "ירוק-עד" – מוסיקה קלטית ישראלית ,"ארמונות בחול" עם ראלי מרגלית , הקימה פרויקט מוסיקלי יחודי עם מוסיקאיות נוספות הנקרא "הר הנשים" והשתתפה בפרויקטים מוסיקליים עם מוסיקאים ערביים מתזמורת נצרת בנהולו של המוסיקאי ניזאר רדואן. חגית משתתפת כסולנית בקונצרטים מיוחדים עם מקהלות משגב וטבעון.

בנוסף לנגינה חגית מלמדת חליל צד , סדנאות של מוסיקה קלטית ומעבירה הרצאות בנושא צליל ומוסיקת עולם.

לאתר של חגית: www.halilim.com

 

 

 

גיל בוהדאנה

נגן כלי נשיפה והקשה, מוסיקאי ומתכנן נוף.

גיל סייר במשך מספר שנים במקומות שונים בעולם, אסף חלילים, למד והתנסה בנגינת מוסיקה עממית מסוגים שונים.

בישראל הופיע עם מספר הרכבים ביניהם "מאצ'ו פיצ'ו", הרכב מוסיקה דרום אמריקאית ו"דואו כנען".

מזה 11 שנים גיל מופיע במופעי יחיד ועם אשתו החלילנית חגית רוזמרין במופע "חלילים סביב לעולם", מופע המפגיש יצירות עממיות עם היצירה האישית של גיל וחגית דרך מגוון של חלילים וכלי נגינה מרחבי העולם. "חלילים סביב לעולם" מוצג בכל רחבי הארץ בפני קהלים שונים וזכה לסיבובי הופעות מוצלחים בארה"ב בשנים 2008 ו-2011.

גיל הוא היוזם של פרוייקט "אקומיוזיק", פרויקט מוסיקלי המשלב מוסיקה ומיחזור. הפרוייקט מבוסס על המופע המצליח "צלילים מחצר הגרוטאות", מופע המנוגן כולו בכלי נגינה מחומרים ממוחזרים אותם יוצר גיל. בנוסף כולל הפרוייקט סדנאות והרצאות שגיל מעביר לאנשי חינוך והוראה בישראל, אנגליה וארה"ב.

בשנת 2010 הוא השיק את אלבומו "צלילים מחצר הגרוטאות" וב-2011 יצא לאור ספר הדרכה לבניית כלי נגינה עבור ילדים ראשון מסוגו בשם זה.

גיל משלב את נסיונו כמתכנן נוף ומעצב גני צלילים בהם הוא בונה מתקנים מוסיקליים וכלי נגינה גדולים למקומות ציבוריים. הכלים והמתקנים המנגנים מוצבים במוזיאון המדע בחיפה, בבתי ספר, גני ילדים ומוסדות חינוך נוספים ובפרקים ברחבי ישראל.

לאתרים של גיל:

פרויקט אקומיוזיק:www.eco-music.org

גן צלילים: www.ecomusicplay.com

 

 

 

 

 

 

© 2018 by מרכז חליל בגליל.

 
 
 
  • Facebook Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now